Az MSZP szolgálja és védi a rendőröket
2010. július 14. szerda 19:25
Harangozó Tamás, az MSZP elnökségi tagja szerdai budapesti sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: a fideszes politikus keddi parlamenti felszólalásában az összes rendőrt megsértette azzal, hogy az egész állományt "szervezetében és szellemiségében is" a kommunista rendszerben újjászervezett rendőrséggel azonosította.
Az országgyűlési képviselő hozzátette: Lázár János a "lex Borkai néven ismert" alkotmánymódosítás általános vitájában tartott expozéjában emellett megkérdőjelezte a jelenlegi rendőri és honvéd vezetők szakmai életútját, illetve hazájuk iránti elkötelezettségét is, holott ők "életük és testi épségük veszélyeztetésével esküdtek fel hazájuk szolgálatára".
A képviselő szerint Lázár Jánostól, illetve pártjától már az előző kormányzati ciklusban sem volt ismeretlen a rendőrség támadása. Harangozó Tamás a rendőrséggel való "fizikai szembeszegülés" példájaként említette a Fidesz 2007-es Kossuth téri kordonbontását.
Az Országgyűlés kedden folytatta le annak a Lázár János és a szintén fideszes Kocsis Máté által kezdeményezett alkotmánymódosításnak az általános vitáját, amely szerint a honvédség, a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjai leszerelésüket követően csak három évig nem lehetnének polgármester- vagy képviselőjelöltek.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Ismét itt a kánikula, máris kiadták a...
- Javában tart a nyári véradókampány,...
- Rendkívüli bejelentés: több mint...
- Vége a pótlóbuszozásnak, befejeződőtt...
- Mikor, hol halászlevezzünk? Íme, a...
- Három éve várja a vevőket az új pécsi...
- Így itassuk a madarakat a nyári hőségben
- Hatalmasat bukta lett a vége egy...
- Hatcsöcsű, Junoszty, Százéves: nagyon...
- Közösségi szolgálatot végző diákok...