Az MSZP külön trianoni megemlékezést tart

2010. június 03. csütörtök 10:12

Külön tart trianoni megemlékezést pénteken az MSZP. Lendvai Ildikó pártelnök az MTI-nek elmondta: a szocialista képviselőcsoport tagjai pénteken a Liszt Ferenc téri Ady Endre szobornál emlékeznek meg Trianonról.

Hozzátette: a szocialisták szerint is meg kell emlékezni Trianonról, de olyan módon, ami a sebeket felelősen gyógyítja. A megemlékezésen Hiller István volt oktatási miniszter, történész mond beszédet.

Az MSZP frakció szerdán döntött úgy, hogy nem vesz részt a pénteki trianoni parlamenti emlékülésen, mert a házbizottság szerdai ülésén nem fogadták el azon javaslatukat, hogy a frakciók kifejthessék gondolataikat Trianonnal kapcsolatban, figyelembe véve, hogy ez nem egy megemlékezés, hanem parlamenti ülés lesz.

A trianoni szerződés aláírásának 90. évfordulója napján, pénteken délután fél ötkor emlékülést tart az Országgyűlés, amelyen Sólyom László köztársasági elnök és Német László nagybecskereki püspök mond beszédet.

(mti)