Az idegenlégióba menekült, de elkapták
2010. október 14. csütörtök 18:55
A férfi ellen Magyarországon jelenleg is folyik a nyomozás, ezért a rendőrség nem ad bővebb tájékoztatást - tették hozzá.
Szerdán az ügyet ismerő, de meg nem nevezett marseille-i forrás arról tájékoztatott, miszerint a francia rendőrség kedden letartóztatott egy 24 éves magyar állampolgárságú férfit, az idegenlégió tagját, aki ellen a magyar hatóságok csalás gyanújával európai elfogatóparancsot adtak ki.
A francia rendőrség az ország délkeleti részén található Aubagne városában lévő légiós bázis kapujában tartóztatta le a férfit, és kedd este az aix-en-provence-i főügyészségre vitte. A fiatal 2009 januárjában csatlakozott az idegenlégióhoz, annak 1. ezredében szolgált.
"Azok az idők már véget értek, amikor a bűnözők menedéket találhattak a légióban, új személyazonosságot és fiktív állampolgárságot kaphattak. Az európai elfogatóparancsokat a hadsereg is módszeresen végrehajtja, a légió pedig különösen nem szeretne továbbra is a sötét elemek bújtatója lenni" - mondta a névtelen forrás.
A francia hadsereg elitalakulatában, az idegenlégióban ma valamivel több mint nyolcezer férfi teljesít szolgálatot, akik 146 különböző országból érkeztek. Az idegenlégiósokat általában Franciaországon kívül vetik be.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Miután a párját lecsukták, a most...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...