Aláírásgyűjtés kezdődött a kötelező orvosi kamarai tagság ellen
2010. október 28. csütörtök 08:56
A lap úgy tudja, hogy a kamara elnöke már a választások előtt megállapodott a mostani kormánypártokkal, hogy sokéves lobbi-tevékenységéért cserébe egy, az egészségbiztosítóval azonos értékű jogkörökkel rendelkező kamarát vezethet majd.
Erre a tavasszal hivatalba lépett szakkormányzat is ígéretet tett, a most nyilvánosságra került egészségügyi salátatörvény tervezetében azonban mégsem szerepel a szándék.
Ahhoz, hogy a jelenlegi kamara újraalakulhasson, illetve hogy jövő év elején már kérhessék az orvosoktól a be- vagy visszalépést, november közepéig a parlament elé kellene vinni az erre vonatkozó passzusokat.
Az egészségügyért felelős államtitkárság által előkészített, ám jelenleg "jegelt" szabálytervezet ugyan előírná a kötelező tagságot, valamint a tagdíjfizetést is, ugyanakkor nem adna túl sok jogkört a testületnek, csak véleményezési joguk lenne (az általuk követelt egyetértési helyett) az egészségbiztosítóval kötött szerződések feltételeinek ügyében.
A tervezett tiltakozó levél aláírói úgy vélik: ha a kormány nem adja meg a valódi jogosítványokat a kamarának, akkor vissza kell utasítani a kötelező tagságot is.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Elismerte felelősségét a pécsi bár...
- A buszon sodort egy vidítót egy pécsi...
- Még csütörtökön is lehetnek záporok,...
- Ősszel érkezik a nyugdíjasok...
- Orbitális csalássorozat végére tettek...
- Orbán Viktor: holnap eljön az igazság...
- Műszaki hiba miatt késnek a vonatok a...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Szenzáció! Világbajnoki címet...
- Árhullám érkezik a Dunán, Mohácsnál...