A MÁV már nagyon készül az óriási nyári forgalom lebonyolítására
2025. április 12. szombat 10:06

Elkezdték a nyári felkészülést a vasútnál, ezért volt szükség vágányzári munkákra a Balaton északi partján ezen a héten - mondta Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Kiemelte, az óriási nyári forgalom lebonyolításához a pályákat most, tavasszal kell rendbe tenni.
A kollégák egész héten dolgoztak a Balaton partján. Elvégezték a vágány és a felsővezeték hálózat előre tervezett karbantartását. Több mint másfél kilométernyi sínt cseréltek ki, rendezték az ágyazatot, nagygépes vágányszabályozást végeztek, és rendbe tették a növényzetet a pálya körül - sorolta.
A pénteki naptól visszaadták a vasúti pályát a forgalomnak, a vonatok újra az eredeti menetrend szerint közlekednek. A balatoni felkészülést májusban a déli parton folytatják - közölte Hegyi Zsolt.
A MÁV-csoport vezérigazgatója videóüzenete mellé írt bejegyzésében arra bíztatott, hogy minél többen a vasutat válasszák a balatoni utazáshoz.
Hozzátette, ha pedig vasút, akkor legyen minél megfizethetőbb, és kiszámíthatóbb az utazás, ez a céljuk. Az előbbiért az új tarifákkal, az utóbbiért pedig - egyebek mellett - a vasúti pálya karbantartásával igyekeznek mindent megtenni.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Most már tényleg betelt a pohár,...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Kijátszotta az üvegvisszaváltókat egy...
- Hétfőtől módosított menetrend szerint...
- Helyi termelőtől vásároltam...
- Felborult egy autó az 58-as főúton,...
- Vége az ünnepnek, nekivágnak...
- Ezen a napon robbant fel...
- Hűvös éj után napsütéses napunk lesz...
- Betörést kíséreltek meg a rászorulók...