A Kapcsolat portálra költözik a Gyurcsány-blog
2008. április 25. péntek 18:29
Az Amőba úgy döntött, hogy internetes megjelenése integrálódik a Kapcsolat közösségi portálba - olvasható a közleményben.
Hozzátették: a kormányfő blogja, a korábbi bejegyzésekkel együtt, itt lesz elérhető.
Mint írták, azért költözik el az internetes napló, "mert a baloldal vezető személyiségének blogja szervesen illeszkedik a különböző baloldali értékrendet valló csoportok és közösségek egységébe".
Gyurcsány Ferenc a 2006-os választások előtt indította el blogját az Amőba honlapján, ahová csaknem minden nap ír naplóbejegyzéseket. A bejegyzések egy részében politikai álláspontját fejti ki, de gyakran ír családjáról, olvasmányairól és főzőtudományáról is.
A 2007 végén létrejött Kapcsolat portál tulajdonosa az MSZP pártalapítványa, a Táncsics Mihály Alapítvány. Alapító kiadó Baja Ferenc, az alapítvány kuratóriumi elnöke, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára.
Az Amőbát Gyurcsány Ferenc 2005 februárjában Lendvai Ildikóval, az MSZP frakcióvezetőjével és Hiller Istvánnal, az MSZP akkori elnökével hozta létre. Gyurcsány Ferenc akkor az Amőbát olyan fiatal baloldaliak közéleti társasjátékaként jellemezte, akiknek a többsége korábban nem vett részt a politikában.
Február elején távozott posztjáról Horváth Lóránt, az Amőba kuratóriumi elnöke; távozását azzal indokolta, hogy nem kapott segítséget az alapítvány pénzügyeinek rendezéséhez, illetve hogy hosszú ideje érezhető volt a szocialista párt és a miniszterelnök elfordulása az Amőba-mozgalomtól.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csütörtökön is számíthatunk...
- Hargitai János elárulta, szerinte mi...
- Pécsett új lelki elsősegély indult,...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Befektetési trendek 2026-ra: mely...
- Eltűnt egy 11 éves baranyai kisfiú,...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Pénteken ismét virágba borul a...
- Mintegy 300 végzős érettségizik az...

