A jövő évi adótörvényeket tárgyalja a Ház
2010. október 26. kedd 07:32
A jövő évi adótörvények általános vitájában a kormányoldalnak és az ellenzéknek is 150-150 perc áll rendelkezésére.
A javaslat tartalmazza, hogy a magánszemélyeknek valamennyi jövedelmük után 16 százalékos kulccsal kellene adózniuk, tehát a külön adózó jövedelmek - osztalék, árfolyamnyereség, kamatjövedelem, ingatlanátruházásból származó jövedelem - után is ugyanekkora lenne az adó. A külön adózó jövedelmek esetében továbbra sem kellene adóalap-kiegészítéssel, vagyis szuperbruttósítással számolni.
A javaslat már az első gyermek vállalását is támogató, jövedelemkorláthoz nem kötött családi kedvezményt vezetne be, amely az összevont adóalapot csökkentené.
A családi kedvezmény megosztható lenne a házaspárok, élettársak között.
Kedden folytatja le a parlament a Nemzeti Adó- és Vámhivatalról szóló törvényjavaslat általános vitáját is. Az előterjesztés alapján a jövő év első napján Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) néven összeolvad az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH), valamint a Vám- és Pénzügyőrség.
A javaslat indoklása szerint az új szervezet a hatékony, költségtakarékos közigazgatás elveire építve biztosítja az állam adó- és adójellegű bevételeinek teljes körű kontrollját és védelmét. Ennek érdekében újra megjelennének a rendszerben az adónyomozók.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Élőláncot alkotva keresnek egy...
- Úgy tűnik, a Hunyadi utcában...
- Mutatjuk, mire hajtanak a NAV...
- Zivatarokra, villámlásra figyelmeztet...
- Baranyában is programokkal várják a...
- Késéssel közlekednek a vonatok a...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Beszorult egy ember a roncsok közé...
- Nagyot fog csalódni, aki napsugaras,...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...