Tőkés beperelte a román becsületbíróságot
2014. január 06. hétfő 07:45
Beperelte Tőkés László európai parlamenti képviselő a Románia Csillaga érdemrend becsületbíróságát.
A bíróság a november 20-i határozatában méltatlannak minősítette Tőkés Lászlót a román állami kitüntetésre és az érdemrend visszavonását kérte Traian Basescu államfőtől - közölte vasárnap internetes kiadásában az erdélyi Krónika című lap.
Kincses Előd, az EP-képviselő ügyvédje december 30-án kapta meg a novemberi határozat 19 oldalas indoklását, amelyet a jogász „a sztálini idők egyik brosúrájához" hasonlított.
Tőkés László képviselője a bukaresti táblabíróságtól kérte a becsületbíróság döntésének megsemmisítését az ügyvédi törvény áthágására, a testület szabálytalan megválasztására, és bizonyos tagjainak összeférhetetlenségére hivatkozva.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

