Tízezer fővel csökkentheti állományát az izraeli hadsereg
2013. október 20. vasárnap 10:58

Az izraeli hadsereg arra figyelmeztetett, hogy a védelmi tárca költségvetési megszorításai tízezer alkalmazott elbocsátását okozzák - írta a Maariv című izraeli napilap vasárnap.
A védelmi minisztérium a megszorítások miatt megszűnő munkahelyekről írt jelentéssel készül a közeli napokra tervbe vett, a katonai kiadásokról szóló miniszterelnöki tanácskozásra. A tárca szerint ha valóban az előirányzott mértékben csökkentik a rendelkezésükre álló pénzeket, akkor már az év vége előtt meneszteniük kell dolgozóik egy részét, összesen mintegy tízezer állományban lévő katonát és civil hadiipari alkalmazottat.
A lap szerint a megbeszélés előtt évek óta először teljesen megszakadtak a kapcsolatok a védelmi és a pénzügyminisztérium illetékesei között, a vezető tisztségviselők nem állnak szóba egymással. A védelmi tárcánál úgy vélik, a zavartalan működéshez a költségvetésben megjelöltnél legalább 3,5 milliárd sékellel (körülbelül 200 milliárd forint) kellene többet kapniuk 2014-ben.
Illusztrációnkon izraeli katonák láthatók.
Forrás: MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Szomorúan indul a hét, úgy is...
- Veszélyes élősködővel fertőzött...
- Két baranyai várost céloznak meg a...
- Ön is kapott tévesen pénzt a MÁV-tól?...
- Pirkadat előtt csapott le a NAV a...
- Hajrá Pécs, hajrá foci! Legendákkal...
- Sokáig mérnöknek készült az ország...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Hétfőn landol Pécs-Pogányban az első...
- Súlyosabb büntetést kérnek a pécsi...

