Tíz év kényszermunkára ítéltek Észak-Koreában egy amerikai állampolgárt
2016. április 29. péntek 08:13

Államellenes felforgatásért és kémkedésért tíz évi kényszermunkára ítélt az észak-koreai legfelsőbb bíróság egy koreai születésű amerikai állampolgárt - jelentették pénteken hírügynökségek.
Kim Dong Csult októberben tartóztatták le, és a hatóságok szerint bevallotta, hogy "megbocsáthatatlanul súlyos kémkedést" követett el, egyebek között katonai titkokat lopott el Phenjantól, és meg akarta dönteni az ország társadalmi rendszerét - írta a Hszinhua hírügynökség, további részletek és forrás megjelölése nélkül.
A 62 éves Kim 1987-ben kapta meg az amerikai állampolgárságot. Letartóztatása januárban vált ismertté. A CNN hírtévé stábja Észak-Koreában járt, hogy interjút készítsen egy börtönbüntetésre ítélt amerikai diákkal, és a phenjani hatóságok megrendezték Kim Dong Csul találkozását is az újságírókkal.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Baranyában is programokat kínálnak a...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...

