Obama globális fellépést sürget a járvány ellen
2014. szeptember 17. szerda 07:33

Globális fellépést sürgetett a globális fenyegetést jelentő Ebola-járvány ellen Barack Obama amerikai elnök kedden Atlantában.
Az elnök, aki a helyi járványügyi megelőzési központban (CDC) tett látogatást, az előzetes tájékoztatásnak megfelelően bejelentette, hogy 3000 katonát vezényel Nyugat-Afrikába, akik egészségügyi létesítményeket fognak építeni és járványügyi szakembereket fognak kiképezni. Mint mondta, ez a legnagyobb nemzetközi segítségnyújtás a CDC történetében.
Obama szerint a példátlan méretű járvány veszélyt jelent a globális biztonságra, ugyanakkor annak valószínűsége, hogy az az Egyesült Államokat is elérje, rendkívül alacsony.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Egy évre befagyasztják az...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...

