Műholdról bénítják meg az autókat az orosz rendőrök
2016. április 21. csütörtök 14:53

Lopott és a közlekedési szabályokat megsértő gépjárművek motorját tudja hamarosan távvezérléssel leállítani az orosz rendőrség a GLONASS globális műholdas navigációs rendszer segítségével - írta csütörtökön az Izvesztyija című napilap.
A kereskedelmi műholdas autóvédelem nem világújdonság, de Oroszországban 2017-től kötelezővé teszik, hogy a forgalomba kerülő új gépkocsikat az ERA-GLONASS rendszer fedélzeti termináljaival szereljék fel, ami széles körben teszi lehetővé az azonnali hatósági fellépést. A szabályozás érvényes lesz az Eurázsiai Gazdasági Unió más tagországaiban, Fehéroroszországban, Kazahsztánban, Kirgizisztánban és Örményországban is.
A gyújtást műholdról és mobiltelefonról lehet kikapcsolni. Az év elején rendszerbe állított ERA-GLONASS-t jelenleg alapvetően közlekedési balesetek helyszínének beazonosítására, valamint a bajba jutott autós és a sürgősségi szolgálatok diszpécsere közötti kommunikációra alkalmazzák.
A rendszer lehetővé teszi majd gépjárművek távvezérlését is.
Az Izvesztyija arra is rámutat, hogy a rendszer elterjedése elvileg lehetővé teszi a közlekedési szabályok betartásának totális ellenőrzését, mert 2020-ra az ERA-GLONASS 50 centiméteres pontossággal lesz képes meghatározni a gépjárművek helyzetét, és rögzíteni tudja majd mozgáspályájukat is.
MTI - Fotó: REUTERS/Sergei Karpukhin
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Gabona kapott lángra Baranyában,...
- Fura baleset szemtanúit keresik a...
- Egészségügyi dolgozókat tüntettek ki...
- Felborult egy autó Pécs egyik...
- Ha kell, kétszer is csenget Jordanov...
- Nyomtalanul eltűnt egy 34 éves pécsi...
- Elfajult egy buli Komlón, négy ember...
- A helyzet fokozódik: 36 fokos hőség...
- Csak kora ősztől lesz használható...
- Mától érvényes a gyógyszerekre...