Merkelék öt mandátummal maradtak el az abszolút többségtől
2013. szeptember 23. hétfő 07:01

Az Angela Merkel vezette konzervatívok győztek a németországi parlamenti (Bundestag-) választáson, és csupán öt mandátummal maradtak el az abszolút többségtől a hétfő hajnalban kihirdetett előzetes hivatalos végeredmény szerint.
A CDU/CSU pártszövetség a szavazatok 41,5 százalékát szerezte meg, ez 311 mandátumot jelent a 630 tagú Bundestagban.
A konzervatívok eddigi koalíciós partnere, a liberális FDP 4,8 százalékot szerzett, és így 64 év után kiesett a szövetségi gyűlésből. A szociáldemokraták (SPD) a szavazatok 25,7 százalékát nyerték el, képviselőcsoportjuk 192 fős lesz.
A Baloldal 8,6 százalékot szerzett, 64 képviselőt küldhet a Bundestagba. A Zöldek 8,4 százalékos eredményt értek el, ami 63 mandátumot jelent. Más párt nem lépte át az 5 százalékos bejutási küszöböt. A választási részvételi arány 71,5 százalékos volt.
Képünkön: Angela Merkel.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

