Los Angeles-i séf és chicagói étterem nyerte a gasztronómiai Oscar-díjat
2016. május 03. kedd 09:51

Suzanne Goin (képünkön) Los Angeles-i séf és a chicagói Alinea étterem nyerte el hétfőn a gasztronómiai Oscar-díjként emlegetett James Beard-díjat.
A chicagói Alinea, amely avantgárd konyhájával szerzett magának hírnevet, a legjobb amerikai étterem díját kapta a James Beard Alapítványtól.
Goin az ötödik nő, akit a legjobb séf díjával tüntettek ki, amióta az alapítvány 1990-ben először adta át a legjobb séfek, éttermek és éttermi szakírók számára alapított elismeréseit.
A kaliforniai Goin négy étterem tulajdonosa Los Angelesben. A séf azzal vívott ki elismerést, hogy elsősorban helyi szezonális hozzávalókból állítja össze éttermei kínálatát.
Az Alinea viszont folyton változó, modern, akár 22 fogásos kóstolómenüjével nyűgözi le a vacsorázókat és a kritikusokat. A három Michelin-csillagos étterem séfje, Grant Achatz 2008-ban a legjobb amerikai séf díját is megszerezte.
Az amerikai éttermi ipar legrangosabb díjátadó ünnepségét hétfőn Chicagóban rendezték meg.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Fele sem tréfa: tovább fokozódik a...
- Egy magyar városban megtilották a...
- Ajándékokat gyűjtenek a...
- A pécsi fővonalon is korlátozták a...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Baranyában is programokat kínálnak a...

