Kitört az Etna Olaszországban, lezárták a szicíliai légtér felét
2013. december 30. hétfő 10:22
Az Etna újabb kitörése miatt hétfő reggel lezárták a szicíliai légtér egy részét.
Az Etnához legközelebbi kelet-szicíliai Catania repülőtere (Fontanarossa) egyelőre nem függesztette fel a forgalmát.
Az óráról órára sűrűbb hamueső miatt a repülőtereken folyamatosan ellenőrzik a látási viszonyokat.
A vulkán vasárnap hajnalban kezdett morajlani, és hétfő reggeltől vált intenzívebbé a tevékenysége. A láva az újnak számító délkeleti kráterből tör elő két különböző helyen, a kráter keleti falán és a kráter szájának északkeleti részén.
Az Etna legutóbb december elején tört ki. A vulkán néhánynapos kitörései gyakoriak az év eleje óta.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

