Hatezer rendfenntartót vezényelnek Katalóniába
2017. szeptember 22. péntek 08:00

A spanyol belügyminisztérium három utasszállító tengerjáró hajót bérelt, hogy elszállásolja azokat a rendőröket és csendőröket, akiket Katalóniába vezényel a függetlenségi népszavazás miatt - írta meg több spanyol napilap.
Várhatóan október 1-jéig mintegy hatezer rendfenntartó érkezik az ország különböző részeiből, akiknek feladata egyebek mellett az állami intézmények védelme lesz. Az El Confidencial című internetes lap információi szerint, ha a katalán rendőrség végül "meghajlik feljebbvalóik rendelkezései alatt", az átvezényelt spanyol rendőrök és csendőrök láthatják el a közrend védelmét is.
A tengerjáró hajók szerdán érkeztek meg Barcelona, Tarragona és Palamós kikötőibe, utóbbiban azonban a katalán kormány nem adott engedélyt a kikötésre, így a hajót átirányították Barcelonába.
A katalán főváros kikötőjében lévő két hajót, a Rhapsodyt és az Azzurrát a GNV nevű olasz hajózási társaságtól bérelte a spanyol belügyminisztérium, 4600 fő elszállásolására alkalmasak.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A PTE-n VIP-kártyával kompenzálnák a...
- Megkérdeztük a rendőrséget, van-e...
- Negyedik akciójával jelentkezik a...
- Szuperholdban gyönyörködhettünk...
- Ködös, hideg éj után napsütéses...
- Élete fogytáig fegyházban marad a...
- Eltűnt egy 14 éves mohácsi lány, egy...
- Ötvenöt éves a legnagyobb pécsi...
- Schubert Olívia személyében baranyai...
- Jól járhatnak azok az autósok, akik...

