Elhunyt Eduard Sevardnadze, az utolsó szovjet külügyminiszter
2014. július 07. hétfő 11:31

Nyolcvanhét éves korában hétfőn Tbilisziben meghalt Eduard Sevardnadze volt grúz államfő, az egykori Szovjetunió utolsó külügyminisztere, aki a Mihail Gorbacsov által elindított peresztrojka idején töltötte be ez utóbbi tisztséget - jelentette az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség grúziai tudósítója.
A grúz politikus közép-európai idő szerint 10 órakor hunyt el - tájékoztatott Sevardnadze sajtószolgálata.
Eduard Sevarnadze 1985 és 1991 között állt a szovjet diplomácia élén. 1995 novemberében választották meg Grúzia államfőjének. A politikus 2003 novemberében a grúz ellenzék szerint visszaélésekkel tarkított parlamenti választásokat követő "rózsás forradalom" miatt távozott posztjáról.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Egy évre befagyasztják az...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...

