Durvul a székelyzászló-ügy: diplomáciai lépéseket teszünk
2013. február 07. csütörtök 10:11

Csütörtökön Magyarország diplomáciai lépéseket tesz a székelyzászló-ügyben, a magyar kormány párbeszéd útján keresi a megoldást a helyzetre - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium politikai államtitkára a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Martonyi: Füzes nyilatkozata rendben van
A politikus a konkrét lépéseket firtató kérdésre azt mondta, azok a nap folyamán ki fognak derülni. Németh Zsolt a műsorban elmondta azt is, hogy készen állnak a további tárgyalásokra a román féllel, de a megoldás Románia kezében van.
Szerdán Füzes Oszkárt, Magyarország bukaresti nagykövetét Titus Corlatean román külügyminiszter a diplomáciai szokásjog megsértésével vádolta meg, és kilátásba helyezte kiutasítását, amennyiben a nagykövet nem tér vissza "megbízatása keretei közé".
A román külügyminiszter az Antena 3 hírtelevíziónak nyilatkozva azt nehezményezte, hogy a magyar nagykövet, egy másik hírtelevízió vendégeként, újságírói kérdésre válaszolva Magyarország támogatásáról biztosította a székelyföldi autonómiatörekvéseket.
A román külügyminisztérium szerdán bekérette Magyarország bukaresti nagykövetét és közleményt is kiadott, amelyben elfogadhatatlannak nevezte Németh Zsolt "beavatkozását". Erre a magyar külügyminisztérium közleményben reagált, hangsúlyozva: a kisebbségi jelképek használatának akadályozása ügyében kialakult helyzet megoldásának kulcsa Románia kezében van, a romániai magyarságnak jogában áll használnia szimbólumait, ezért Magyarország támogatja a székely zászló használatát.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Zsákszámra önthetjük a palackokat az...
- Több mint fél évszázada kezdték...
- Tetőzik a Duna Mohácsnál, majd...
- Most az egyszer fotózhatunk az...
- Agresszív szatír tartja rettegésben...
- Orbán: az Európai Uniónak szüksége...
- Túszokat ejtettek a francia főváros...
- Drogos sofőr próbált elmenekülni a...
- Önkéntes beteglátogatókat toboroz a...
- Két autó ütközött Pécs határában, az...

