"Az antiszemitizmus mintájára kell tiltani a magyarellenességet"
2013. október 12. szombat 12:20
A stratégiaváltás, az összeurópai magyar ügy képviseletének szükségességét hangoztatta az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) Nagyváradon szombaton rendezett tisztújító küldöttgyűlésén Tőkés László, a tanács elnöke.
Tőkés László szerint ezentúl nem az erdélyi, felvidéki, kárpátaljai, délvidéki magyar ügyet kell képviselni, hanem az összeurópai magyar ügyet. Az egész Kárpát-medencében teljes körű autonómiarendszerre van szükség, és európai szintű állásfoglalás kell a külhoni magyarok autonómiája tekintetében - tette hozzá.
Tőkés László szerint az antiszemitizmus, vagy a cigányellenesség mintájára kell tilalom alá helyeztetni a sok helyen állampolitikai rangra emelkedett magyarellenességet.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...

