Angela Merkelt választotta az év emberének a The Times
2014. december 26. péntek 13:44
Angela Merkel német kancellárt választotta az év emberének a The Times.
A tekintélyes konzervatív brit napilap, amely pénteki szerkesztőségi cikkében jelentette be döntését, azzal indokolta a választást, hogy Merkelnek központi szerepe volt az idén Európa stabilitásának megőrzésében "a Kelet-Európában újraéledő orosz agresszió közepette".
A The Times írásának címe szerint Angela Merkel "A nő, akire szükségünk van a veszélyes férfiakkal teli világban". A lap szerint az idén, amikor a hidegháború utáni időszak legveszélyesebb geopolitikai válsága a töréspontig megterhelte a kelet-nyugati kapcsolatokat, a német kormányfő megmutatta, hogy milyen befolyásos és nélkülözhetetlen közvetítő.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Egy évre befagyasztják az...

