A Gemencben található minden magyar törzsek legvaskosabbika
2013. szeptember 23. hétfő 12:29

Egy tizenkét méter kerületű csomoros fekete nyár Magyarország eddig ismert legnagyobb törzskörméretű fája, a gemenci erdőben álló faóriást a hétvégén hitelesítették - közölte a Gemenc Zrt. hétfőn az MTI-vel.
A négy sarjból összenőtt, de egy gyökérzettel rendelkező nyárfa a Gemenc pörbölyi erdőtömbjében, a Móric-Duna partján található - írták.
A gigantikus fa adatait Pósfai György biológus-kutató, dendrológus szombaton rögzítette a helyszínen.
A Magyarország óriás fáival foglalkozó dendromania.hu honlap leírása szerint a fekete nyár sarjeredetű lehet, becsült magassága 30-35 méter, kora 100 évre tehető. A leírás szerint életerős, egészséges fa, még sokat gyarapodhat.
A honlap arról is tudósít, hogy az eddigi legvastagabb fára egy gemenci fotóstúra résztvevője akadt rá (képünkön), aki egy közösségi portálon tette közzé felfedezését.
MTI – Fotó: dendromania.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Boltba indult, aztán nyoma veszett...
- Még szerdán sem számíthatunk napsütére
- Tovább épülhet a M60-as sztráda:...
- Levélben kérték Orbán Viktort,...
- Szijjártó Péter Pécsett: a magyar...
- Pótlóbuszok járnak Villány és Mohács...
- Szállást keres a Szentírás - Új...
- Szerdán dönt a kormány az árrésstop...
- Továbbra is a pokol bejárata Pécs...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...