Új edzőteremben készülhetnek a súlyemelők Vajszlón
2017. július 05. szerda 14:12

Súlyemelő-edzőtermet avattak Vajszlón, a helyi iskolában.
A szerdai megnyitón a kezdeményezés elindítója, Gyurkovics Ferenc hangsúlyozta, hogy immár lehetőség nyílik a sportági utánpótlásképzésre az Ormánságban is. A felnőtt súlyemelő-válogatott szövetségi kapitánya, aki egyben a Pécsi SE elnöke is, az MTI-nek elmondta, hogy a Kodolányi János Szakgimnázium, Szakközépiskola és Általános Iskola nagy méretű tornaterme melletti, húsz négyzetméteres kisebb termet alakították át edzőteremmé, ahol - képzett szakember irányításával - egyidejűleg tucatnyi gyerek ismerkedhet meg a sportág alapjaival.
Az avatón elhangzott, hogy a Pécstől jó harminc kilométerre fekvő Vajszlón - a PSE szakmai támogatásával - az egyesület kihelyezett sportági alközpontjaként működhet az új intézmény, amelyben komplett felszerelés, dobogó, állvány, súlyzókészlet várja az erősödni kívánó gyerekeket.
Az edzőtermet Nagy Csaba, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke, Horváth István, Vajszló polgármestere és Gyurkovics Ferenc adta át ünnepélyesen.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Egy évre befagyasztják az...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...

