Tornaelemet neveztek el Babos Ádámról
2017. április 06. csütörtök 12:24

Tornaelemet nevezett el Babos Ádámról a sportág nemzetközi szövetsége (FIG).
A FIG honlapjának beszámolója szerint a férfi szakág technikai bizottsága nyolc új elemet iktatott a kódgyűjteménybe, köztük van az FTC-Ybl Tervező tornászának korláton bemutatott mozgássora, amely mostantól hivatalosan is a Babos nevet viseli.
Babos Ádám tavaly, a szombathelyi világkupán mutatta be ezt a C-értékű elemet, amelyet kézenállásból indított terpeszugrással kezd, majd ebből fellendül bicskatartáson keresztül kézenállásba.
A magyarok közül korábban Magyar Zoltánról, Sivadó Jánosról, Kovács Péterről, Borkai Zsoltról és Berki Krisztiánról neveztek el tornaelemet. A 24 éves versenyző egyéni összetettben szerepel majd az április 19-én kezdődő kolozsvári Európa-bajnokságon.
MTI - Forrás: Facebook
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Egy évre befagyasztják az...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...

