Gera góljával ismét kupagyőztes a Ferencváros
2016. május 08. vasárnap 06:50

A Ferencváros megvédte címét a labdarúgó Magyar Kupában: a zöld-fehérek a sorozat 76. kiírásának a Groupama Arénában rendezett szombat esti fináléjában 1-0-ra legyőzték ősi riválisukat, az Újpestet.
Az alacsony színvonalú, de a telt ház miatt kifejezetten jó hangulatú derbi egyetlen gólját a 78. percben Gera Zoltán szerezte. A 37 éves válogatott futballista egy szöglet után közvetlen közelről fejelt a hálóba.
A Ferencváros története során 22. alkalommal hódította el a Magyar Kupát. A bajnok zöld-fehérek ezzel dupláztak, ez nekik 2004-ben sikerült legutóbb, 2012-ben pedig a Debrecennek is.
A győztes 100, a vesztes 25 millió forinttal lett gazdagabb.
Magyar Kupa, döntő:
Ferencváros-Újpest FC 1-0 (0-0)
MTI - Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

