Fantasztikus! Michelisz Norbert az élről indulva nyert futamot Portugáliában
2017. június 25. vasárnap 19:45

Michelisz Norbert nyerte a túraautó-világbajnokság (WTCC) portugáliai futamának második, főversenyét Vila Realban.
A viadal honlapja szerint a magyar versenyző azt követően, hogy szombaton pályacsúccsal végzett az élen az időmérőn, a vasárnapi első versenyen - amelyen fordított rajtsorrendben kevesebb pontért indulnak a pilóták - a tizedik helyről három helyet lépett előre, míg a második futamon már a pole pozícióból rajtolva nem tudták megelőzni.
A Honda gyári csapatának pilótája pályafutása hatodik futamgyőzelmét aratta a WTCC-ben.
Sikerével Michelisz 138 ponttal az összetett negyedik helyén áll, hátrányát 27 pontra csökkentette az éllovassal szemben.
A mezőny másik magyar versenyzője, Nagy Dániel előbb 13. lett, majd a második futamban 14.-ként zárt.
Képünk archív felvétel.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Egy évre befagyasztják az...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Fagyira dinnye? A NAV baranyai...

