Berki Krisztiánról nevezik el a lólengés egyik elemét
2016. szeptember 04. vasárnap 16:21

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián tornászról nevezik el a lólengés egyik elemét.
"2008-ban mutattam be először a Thomas-orsót kápán. Londonban ezzel kezdtem a gyakorlatomat. Sok mindent elérhet egy sportoló, de az, hogy elemet neveznek el róla, talán a legnagyobb dicsőség a pályafutásában" - írta közösségi oldalán a 31 éves Berki.
Hozzátette: a Thomas-orsó jövőre már Berki-elemként szerepel a szakági kódban, és E-értékű erősséget kapott.
Korábban Magyar Zoltánról és Sivadó Jánosról is elneveztek egy-egy elemet lólengésben. Előbbi az 1972-es müncheni olimpián mutatta be először a Magyar-vándor névre keresztelt elemet, utóbbitól pedig az 1974-es várnai világbajnokságon láthatták első alkalommal a Sivadó-vándort.
MTI - Fotó: AFP
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Hargitai János: Baranya egyetlen...

