A pécsi Csonka Zsófia a legjobb magyar a világkupán
2016. május 22. vasárnap 18:24

Csonka Zsófia - legjobb magyarként - a 15. helyen végzett a női sportpisztolyosok vasárnapi versenyében a müncheni sportlövő világkupán.
A viadal honlapja szerint vasárnap a riói olimpiára készülő három magyar női pisztolyos közül az ebben a számban Londonban hatodik, a tavalyi Európa-bajnokságon győztes Csonka 579 kört ért el a 30+30 lövéses alapversenyben, ezzel három körrel maradt le a fináléról. A világbajnoki harmadik Tobai-Sike Renáta 574 körrel 38., míg Egri Viktória - aki Rióban csak légpisztolyban szerepel majd - 569-cel 52. lett.
A férfi szabadpisztolyosok között az alapversenyben nem volt érdekelt a riói kvótás Tátrai Miklós.
Hétfőn a férfi kisöbű szabadpuska fekvő számát rendezik, melyben a két riói induló, Sidi Péter és Szabián Norbert szerepel majd.
Képünkön Csonka Zsófia látható.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baranyában dőlt meg az országos...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Hárman tűntek el szombaton a Dunában
- Papnövendékeket szentelt diakónussá...
- Dr. Sikfői Tamás a mohácsi hídról és...
- Órát lehetne igazítani hozzájuk:...
- Pécsen és Mohácson is megfordult...
- Elismerések az ünnepen: pécsi és...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...

