Zeneszüret ősszel Pécsett - Sebestyén Mártával és Kocsissal
2011. szeptember 13. kedd 07:42
Hagyományteremtő szándékkal rendezik meg a Liszt-év keretén belül azt az egyhetes komolyzenei fesztivált Pécsett, amelyen a képzőművészet és az irodalom jeles képviselőinek közreműködésével számos érdekes programmal várják az érdeklődőket.
Az október 21. és 27. között zajló rendezvénysorozaton több nevezetes évfordulóra is megemlékeznek, egyebek mellett 22-én született kétszáz éve Liszt Ferenc, de 1686-ban azon a napon szabadult fel Pécs a török uralom alól, a következő nap az 1956-os forradalom emléknapja, míg 25-én az egykori pécsi püspök, Szent Mór ünnepét tartják.
A legtöbb rendezvénynek a Kodály Központ ad otthont, de jelentős helyszín lesz a pécsi bazilika és számos belvárosi köztér is. A programok között szerepel például kiállítás a Nádor Galériában, Liszt-terem avatása a Zsolnay Negyedben és előadás Liszt Ferenc és Pécs kapcsolatáról a Művészetek és Irodalom Házában.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Baleset miatt teljes útzár van a 6-os...
- Orbán Viktor: ha nemzeti kormány van,...
- Folytatják a pécsi fővonalon a...
- Útpadkának hajtott egy autó Komló és...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- A Boban Markovic Orchestar is...
- Egy hónapja nyoma veszett egy 17 éves...
- Tévéostrom: a baranyai rendőrök úgy...
- Elhunyt a legendás pécsi tanár, Vörös...
- Összevert egy pécsi férfi egy másikat...