Új hókotrókat kapott Pécs

2011. január 20. csütörtök 13:27

Új hókotrókat kapott Pécs
Csütörtök délelőtt mutatták be a BIOKOM Kft. Eperfás úti telephelyén azokat a járműveket, melyekkel a cég a síkosságmentesítést fogja végezni Pécs útjain. A most csatasorba állított tíz gép teljesen új felépítménnyel rendelkezik, melynek köszönhetően a korábbinál hatékonyabb síkosságmentesítésre számíthatnak a pécsiek. A járművek közül nyolc a BIOKOM tulajdonában van, kettőt pedig alvállalkozó bevonásával üzemeltetnek. Nagy Csaba alpolgármester szerint azzal, hogy Pécs a hó- és síkosságmentesítést saját kézbe vette "fontos lépés történt afelé, hogy a városüzemeltetés tekintetében tiszta kép alakuljon ki".

A különböző méretű hókotrók a város összes pontját képesek bejárni, a szűkebb és a hegyoldalban fekvő utak sem jelenthetnek akadályt. A kiszórt mentesítő anyag mennyisége és a szórás iránya a fülkéből állítható, amely nem csak takarékossági, hanem a parkoló autók biztonsága szempontjából is előnyös megoldás.

- Külön öröm, hogy a felépítmény javarészt magyar gyártótól származik, aki pécsi telephellyel rendelkezik. A karbantartást ugyancsak a városban, a BIOKOM szervizeiben végzik majd a szakemberek - mondta a sajtótájékoztatóval egybekötött bemutatón Nagy Csaba, Pécs alpolgármestere, aki szerint a szolgálatba helyezett járművek a lehető legjobb színvonalat képviselik.

A hókotrókon GPS-berendezés is található, amely megkönnyíti a munkálatok nyomon követését és segíthet a problémák elhárításában rendkívüli helyzetekben.

- Tavaly novemberben döntött úgy a pécsi közgyűlés, hogy a városüzemeltetésért a BIOKOM felel. Ez megtiszteltetés, de egyben hatalmas feladat is - kezdte dr. Kiss Tibor, a cég ügyvezető igazgatója. - Feladatunk, hogy a város megrendelését teljesítsük, ebben pedig nagy segítséget jelentenek a most forgalomba állított hókotrók. A hatékony munkavégzéshez két fedett tárolóval is rendelkezünk, ahol szárazon tudjuk tartani a mintegy ezer tonnás szóróanyag készletünket.

Ha az időjárás ezt megköveteli, a BIOKOM a szerződés értelmében az alvállalkozó segítségével a tíz jármű mellett további hókotrókat tud a pécsi utakra küldeni.

Címlap fotónkon Nagy Csaba alpolgármester mutatja be az egyik új hókotrót, a tudósításban közölt képen dr. Kiss Tibor látható.

Palotás P. - Fotó: Kováts Judit