Több mint félszáz balaset történt egy hét alatt Baranyában
2023. augusztus 30. szerda 09:26

Baranya vármegye közútjain a múlt héten összesen 51 baleset történt, amelyek közül 12 személyi sérüléssel végződött. A sérüléses balesetek során heten könnyű, öten pedig súlyos sérülést szenvedtek.
A balesetek okai főként a szabálytalan kanyarodás, az elsőbbség meg nem adása és a követési távolság be nem tartása voltak. A héten kiemelten ellenőrzi a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság az irányváltoztatás és kanyarodás szabályainak a megtartását.
Az elmúlt héten több kerékpáros és segédmotoros-kerékpárral közlekedő személy is elesett, és megsérült.
Egy járművezető elaludt, majd összeütközött a szemből érkező autóbusszal. Egy balra kanyarodó autós nem adott elsőbbséget egy motorkerékpárosnak, ezért frontálisan ütköztek.
Egy másik járművezető későn észlelte a zebrán áthaladó gyalogost, és elütötte. Parkolóban két baleset is történt: egy tolató személygépkocsinak ütközött egy kerékpáros, illetve egy szintén hátramenetet végző jármű ütött el egy gyalogost.
Forrás: BVMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Csapadékkal kezdődik a hét, aztán...
- Mutatjuk, hol bukkannak fel biztosan...
- Lottó, lottó, a heti remény: itt van...
- Orbán Viktor: Magyarország nélkül...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Októberben indul az anyák...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Villámlásra, jégesőre figyelmeztetnek...
- Második alkalommal imádkoztak...