Sikerrel zárt a showtánc Európa- és világbajnokság
2010. november 08. hétfő 17:25
Az október végén négy napon át a pécsi Expo Centerben tartott rendezvényt komoly várakozások előzték meg, ám a bajnokságok ezeket is felülmúlták.
– Végül 18 ország 1639 versenyzője mérette meg magát Pécsett - mondta Szántó Péter, a Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség elnöke, egyben a világszövetség alelnöke. - A négy nap alatt legalább hatezren látták a produkciókat. Ami számokban, adatokban nem kifejezhető, az a résztvevők, a fiatalok, gyerekek szívderítő visszajelzései. A kis táncosok, amikor éppen nem versenyeztek, vagy a többiek produkcióját nézték, valósággal belakták a belvárost, mosolyukkal szinte bárhol lehetett találkozni.
A Szántó Péter vezette szervezet eddig tizenhárom alkalommal szervezett nemzetközi megmérettetést Dunaújvárosban, de új pécsi partnereik segítőkészségét így is több, mint figyelemre méltónak tartotta. Az EKF menedzsmentközpontja, az Expo Center és a városi önkormányzat munkatársai egy emberként segítették a rendezvényt, közreműködésüket a világszövetség elnöke, Bill Fowler személyesen is megköszönte.
– A versenyigazgató már korábban kifejezte ezen óhaját, és ezt most is csak megerősíteni tudjuk: az Expo Center remek helyszín, ahol a továbbiakban is nagyon szívesen tartanánk hasonló rendezvényeket - zárta gondolatait Szántó Péter.
Forrás: Pécs2010
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A fenyőárusoknál is akcióznak a NAV...
- Kisbusszal ütközött egy autó a 6-os...
- A mohácsi grillbetyár, Szűcs Gergely...
- Jön a Szilveszteri Szuperlottó 7...
- Megpördült, majd az útpadkának...
- Forradalmi műtét a PTE Klinikai...
- Megérkezett az utolsó Leopard, teljes...
- Jubileumi gálával ünnepel a 65 éves...
- Így tartanak nyitva télen a nemzeti...
- Böröcz Károly alezredes lett idén az...

