Nyolcmilliót ítélt meg a Pécsi Ítélőtábla
2010. szeptember 30. csütörtök 14:55
Jogerősen nyolcmillió forint nem vagyoni kártérítést ítélt meg a 2008 májusában brutális kegyetlenséggel megölt kaposvári gimnazista szüleinek csütörtökön a Pécsi Ítélőtábla.
Lábady Tamás polgári tanácsa helybenhagyta a Somogy Megyei Bíróság korábbi elsőfokú határozatát és a fiú életét kioltó két osztálytársat, valamint azok szüleit egyetemlegesen kötelezte a kártérítés, továbbá a perköltségek megfizetésére.
A gyilkosság 2008. május 21-én történt. A két, akkor 10. osztályos fiú egy kaposvári tóhoz csalta társát, ott kővel, fával és egy vésővel brutálisan bántalmazták, arcára mellmagasságból betondarabokat ejtettek, majd az eszméletét vesztett áldozatukat a tóba dobták. Tettük indítéka az volt, hogy a fiatal idegesítette őket. A tetteseket jogerősen 14 év szabadságvesztésre ítélték.
(mti)
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Egy újabb városban is kimutatták az...
- A békéért indulnak útnak a gyalogos...
- Lesodródott az útról és felborult egy...
- Több kocsival közlekednek a Mecsek...
- Ez volt a második legszárazabb...
- Kiszámította a KSH, hogyan alakult az...
- Idén tovább gyarapodhat a gólyák...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Majd' kétszáz drogterjesztőt...
- Megszólal a Bolyai ösztöndíjból...

