Narancs riasztást adtak ki Baranyára, felhőszakadás várható
2023. augusztus 30. szerda 15:25

Felhőszakadás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány keleti járásra és Baranya vármegye egyes járásaira az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda délután.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Csongrád-Csanád valamint Baranya vármegye egyes járásaiban a következő órákban az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 50 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
A meteorológiai szolgálat közölte: szerda estig főként az ország keleti harmadában és a déli határvidéken kell zivatarokra számítani, amelyeket elsősorban felhőszakadás kísérhet, de intenzívebb cellákhoz viharos, óránként 60-80 kilométeres - északkeleten esetleg 85-90 kilométer/órás - széllökések és jégeső társulhat. Estétől a legtöbb helyen megszűnnek a zivatarok.
Csütörtökön napközben elsősorban az északkeleti tájakon (és kisebb eséllyel esetleg az Alpokalján) lehet néhol zivatar, amelyeket óránkénti 45-65 kilométeres szél, intenzív csapadék és esetleg kisméretű jég kísérhet.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- Viharos széllel záporok érkezhetnek...
- Tíz éve "Moszkva" felirat, rövidesen...
- Frissen végzett rendőrök álltak...
- Heves zivatarok, jégeső csaphat le...
- Családi fesztivállal, ünnepi...
- Két baranyai tóba is érkezett...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Elismerések az ünnepen: pécsi...
- Európa legnagyobb műsorával készülnek...