Mindössze egy mulasztást tártak fe a NAV revizorai a strandokon
2020. augusztus 07. péntek 12:24

A NAV baranyai munkatársai az elmúlt napokban tíz strandon végeztek ellenőrzéseket.
A revizorok vizsgálták a belépőjegyek bizonylatolását, a strandon dolgozók bejelentését, a vendéglátóhelyeken, és a strandcikk árusítóknál a számla- és nyugtaadást, valamint az online pénztárgépek használatát.
A 38 ellenőrzésből mindössze egy esetben - egy be nem jelentett dolgozót foglalkoztató adózónál - állapítottak meg mulasztást a hivatal munkatársai.
Az akció célja nem a bírságolás, hanem a jogkövető magatartás elősegítése volt, amit több adózó észrevett, megjegyezve, hogy nagyon örülnek az adótraffipaxos tájékoztatásnak, a gesztust igazán adózóközpontú hozzáállásként értékelték a NAV-tól. A tájékoztatásra nem figyelő, be nem jelentett dolgozót foglalkoztató adózó viszont jelentős összegű bírságra számíthat.
Az ellenőrzések folytatódnak tovább augusztusban is.
Forrás: NAV
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Idén is Fekete István nyomába eredtek...
- Ismét korlátozás nélkül járnak a...
- Lézerközpont: Sánta amondó, az 1...
- Továbbra is láthatók Mohács közelében...
- Kocsmai késelőt fogtak el a rendőrök...
- Helyreáll délután a menetrend a pécsi...
- Kilenc éve tüntették el a föld...
- Állatorvosi ügyelet a hétvégén...
- Hazahordta az üzletek árukészletét...
- Kalapáccsal végzett áldozatával egy...