Mindennapi csodáink címmel tart előadást a Pécsi Playback Színház
2015. január 12. hétfő 13:14
Az előadás január 14-én, szerdán este fél nyolckor kerül megrendezésre a Művészetek és Irodalom Háza Fülep Lajos termében.
Időben érkezett ma a vonat? Ki tudtad fizetni a számláidat? Rájöttél, hogy a kutyától sem félsz? Délután van és még mindig élsz?
A playback színház az improvizációs színház olyan formája, amely az interaktivitást, a történetmesélést állítja a színházi előadás középpontjába: a nézők hangulatokat, életérzéseket, történeteket, álmokat osztanak meg, amelyeket a társulat zene kíséretében improvizálva játszik el.
A Pécsi Playback Színház Egyesület 1995-ben alakult, tagjai pszichiáterek, pszichológusok, szervezetfejlesztők, újságírók, tanárok, szociális munkások, közgazdászok és mérnökök, javarészt pszichodramatisták. A tagok civilek. A Társulat 1996. áprilisában tartotta első előadását. Azóta havonta egy színháztermi előadást tartunk Pécsett a Művészetek és Irodalom Házában.
Az Egyesületnek folyamatos és jó kapcsolata van a Nemzetközi Playback Hálózattal: a társulat tagjai részt vesznek nemzetközi workshopokon, rendszeresen képviseltetik magukat az éves konferenciákon, és 2004-től kezdve maga is szervez workshopokat hazai és nemzetközi playback társulatok tagjainak.
Forrás: Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csodás, napsütéses, meleg napunk lesz...
- A világon csak a Mecsekben...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- A magyar írásbelikkel kezdődnek...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Buszokat, teherautókat ellenőriznek a...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Íme, az új Zsolnay-vezér: portréinterjú

