Megint jöttek: Újmohácson is fogtak el migránsokat
2023. március 24. péntek 07:39

A szolgálatot teljesítő rendőrök csütörtökön összesen 135 határsértőt tartóztattak fel és 404 főt megakadályoztak a hazánk területére történő illegális belépésben.
Bács-Kiskun vármegyében a rendőrök 3 esetben összesen 16 határsértőt tartóztattak fel Kelebia és Újmohács közigazgatási területén.
Csongrád-Csanád vármegyében a járőrök 5 esetben összesen 109 határsértőt tartóztattak fel Ásotthalom és Röszke közigazgatási területén.
Komárom-Esztergom vármegyében Tatabánya belterületén 5, Nógrád vármegyében Jobbágyi közigazgatási területén ugyancsak 5 határsértőt tartóztattak fel.
A feltartóztatott illegális migránsok ellenőrzésük során afgán, koszovói, marokkói, szír és török állampolgárnak vallották magukat, azonban sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét hitelt érdemlően nem tudták igazolni.
A rendőrök a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérték őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Képünk illusztráció.
Forrás: police.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Új hajóval bővült a vízirendészet...
- Leállítja a kormány a gázszállítást...
- Új életre kel, s hamarosan visszatér...
- Juhász Dorka csapata már a török...
- Idén is megrendezik a magyar...
- Idén is várják az Ifjú Kócsagőröket a...
- Bilincsben vitték el Toroczkai Lászlót
- Nem viccel az időjárás: nagyon durva...
- Kincset érő, régi felvételek is...
- A világ érdekes, fedeztessük fel a...

