Kidőlt fák, leszakadt ágak: rengetegszer riasztották hétvégén a tűzoltókat
2026. május 18. hétfő 13:49

Szombaton tíz, vasárnap tizenhét alkalommal riasztották a Baranya vármegyei tűzoltókat kidőlt fák, lehasadt vagy veszélyesen lógó faágak miatt.
A legtöbb riasztás a vasárnap reggeli órákban érkezett, az egységek utakról, sínekről, bicikliútról, kerítésről, vezetékekről távolították el a növényeket, azonban bizonyos esetekben beavatkozásra nem volt szükség, a tűzoltók kiérkezéséig a civilek megszüntették az útakadályokat.
A legtöbb riasztást a pécsi hivatásos tűzoltók kapták, de a sellyei, komlói, siklósi, sásdi, mohácsi és szigetvári egységek segítségére is szükség volt, egy-egy esetben pedig a szabadszentkirályi és pécsi önkéntesek is beavatkoztak.
Személyi sérülés nem történt.
Forrás: Katasztrófavédelem
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Az összes munkást szabálytalanul...
- Ilyen volt Pécs legendássá vált...
- Pénteken csúcsra járatják a razziát...
- Szerdán is zivatarok csaphatnak le...
- Hatalmas fordulat jön, viharos...
- Új éghajlati portált indított a...
- Gulyás Gergely: döntést hozott a...
- Pécsi elnök vezetheti a Magyar...
- Drámai döntés: felfüggesztik a...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...

