Kétszázmillió az utak rendbetételére
2011. március 07. hétfő 18:58

A város szinte minden lakója saját bőrén tapasztalhatja a pécsi utak sanyarú állapotát. A városüzemeltetési feladatokat ez év elejétől végző BIOKOM Kft. folyamatosan ellenőrzi és javítja ezeket a hibákat, ráadásul egy új technológia segítségével könnyebben orvosolhatók a problémák.
- A társaságnak dolgozó alvállalkozók a mostani téli időszakban a hidegaszfaltos technikát és az új infratechnológiát alkalmazzák a munkájuk során, ennek köszönhetően láthatóan javult a kátyúhelyzet - közölte a Pécsi Újság.hu-val Simon István, a cég közfeladat-ellátási koordinációs vezetője. Hozzátette: az új eljárás során a kátyút és környékét felhevítik, a hiányzó anyagot aszfalt hozzáadásával pótolják, majd egységes réteget hoznak létre a kátyú helyén. Így kevesebb aszfaltra van szükség, ráadásul teljesen hézagmentes lesz a korábban üresen tátongó lyuk.
A szakember szerint azonban nemcsak ennek köszönhető a szemmel látható javulás, hanem annak is, hogy a korábbi évekhez képest jelentősen több forrást biztosítottak a kátyúzási munkálatokra: míg a korábbi években előfordult, hogy csak 35 millió forint jutott ezekre a feladatokra, addig tavaly 200 millió forintot szánt rá a társaság (illetve a Holding) az utak leromlott állapota miatt.
A város útjait érintő nagyobb felújítási projektek (mint a Sopianae-terv) önkormányzati hatáskörbe tartoznak, ám a közeljövőben várhatóan ismét lesz arra mód, hogy egy újabb nagyszabású program keretében javítsák ki a sokak számára mindennapos bosszúságot okozó úthibákat. (A tervek szerint egyébként idén több mint 15 000 négyzetméternyi kátyú megszüntetését irányozták elő.)
H. L. B. - Fotó: Dittrich Éva
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Meggyilkoltak egy kéthetes csecsemőt...
- Nézze meg, milyen időjárásra...
- A Mecsekről száguldott Pécs...
- A koronavírus-fertőzések számának...
- Gyógyszertárba próbált meg betörni...
- Őszi stíluskalauz férfiaknak –...
- Két baranyai, kiváló tűzoltót is...
- Rengeteget pénzt fizettek meg önként...
- Pécsett is megkóstolhatjuk...
- Frissen végzett rendőrök álltak...