Hét évre ítéltek egy holland drogkereskedőt Pécsen
2021. november 02. kedd 12:21

Hét év fegyházbüntetést kapott egy holland férfi, amiért 2019 augusztusában egy balatoni zenei fesztiválon drogot próbált értékesíteni - tájékoztatta kedden meghozott határozatáról a Pécsi Ítélőtábla az MTI-t.
A közleményben azt írták, hogy - a védelem fellebbezése folytán - másodfokon eljáró bíróság keddi ítéletével enyhítette a Kaposvári Törvényszék korábbi határozatát, amellyel a férfit tíz év fegyházbüntetésre ítélték kábítószer-kereskedelem miatt.
A vádlott cselekményét másodfokon jelentős mennyiségű kábítószerre, forgalomba hozatallal elkövetett kábítószer-kereskedelem kísérletének minősítette a bíróság.
A férfi 2019 augusztusában egy balatoni rendezvényen vett részt, ahol kábítószerhatóanyag-tartalmú anyagokat akart értékesíteni, de egy rendőri intézkedés során lebukott.
A vádlottat tíz évre kiutasították Magyarország területéről, az ítélet jogerős.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Rendkívüli bejelentésre készül hétfőn...
- Tovább drágul a parkolás az Árkád...
- Akolitusi szolgálatra készülőket...
- A Baranyában medvehagymát gyűjtők...
- Tizenöt határsértőt kapcsoltak le a...
- Baranyaiakkal a soraiban megalakult...
- Frontális karambol Somberek közelében
- Szécsi: "javítani kell a teret!"
- Esős, enyhe idő várható a tél utolsó...
- Megalakult a Béketanács, Orbán Viktor...

