Exkluzív videó a pécsi vízipólósok pesti balhéjáról
2007. november 23. péntek 14:02
A rendőrök és az olimpiai bajnok vízilabdázó, valamint társa dulakodása az I. kerületben, 30 méterre az Alagút bejáratától történt, szinte pontosan ugyanott, ahol Lengyel Zoltán korábbi fideszes képviselő júliusban került konfliktusba a rendőrséggel.
Az olimpiai bajnok Kósz Zoltán és ismerősei autóját az Alagút mellett állította le egy járőr, mert bizonytalannak tűnt a vezető.
Egy, a mellékelt videófelvételt készítő szemtanú az InfoRádióban elmondta: hajnali három óra körül arra ébredt, hogy "iszonyú kiabálás van az utcán. Egy közúti ellenőrzésnek tűnő helyzetet láttam, amiben a sofőrt szondáztatják".
A VIDEÓ METEKINTÉSÉÉRT KLIKK IDE!
A férfi elmondta: a civilek két autóval voltak, összesen hatan vagy heten. A másik autóban ülők semmit nem csináltak.
"A két férfi azt kiabálta, hogy négyszeri szondáztatás után sem mutat ki semmit a szerkezet, akkor milyen alapon akarják őket bevinni a rendőrök. Ez volt a konfliktus alapja" - mesélte a szemtanú az InfoRádióban.
Ezt követően lökdösődés kezdődött a két férfi és a rendőrök között. A dulakodásban a rendőrautó is megsérült, behorpadt a lökhárító és leesett a rendszámtábla. A szemtanú szerint a két férfit elvitték a rendőrök.
"Volt velük egy idősebb ember is, aki - miután elvitték ezt a két embert - azt üvöltözte az utcán, hogy vízilabdás olimpiai bajnokot vernek" - mondta a szemtanú az InfoRádióban.
"Sydney olimpiai bajnokát földre teperitek. Szégyelljétek magatokat! (...) Gyurcsány Ferenc szabadon garázdálkodik az országban. (...) Szégyene vagytok az országnak! (...) Kivédte a világ szemét! A világ legjobb vízilabda-kapusát tepertétek a földre! Hogy lehet ilyen mocsokságot elkövetni. Ne dumáljál nekem! Szégyene az országnak! Rajtatok fog röhögni mindenki!" - a videófelvétel tanúsága szerint egyebek mellett ezeket kiabálta egy férfi az Alagút utcában.
A BRFK sajtóügyeletese szerint a két férfi a kihallgatás után távozhatott a rendőrségről. A sofőrt - ha pozitív lesz a vérvizsgálat eredménye - ittas vezetés miatt vonhatják felelősségre.
A sajtóügyeletes azt az információt megerősítette, hogy az igazoltató rendőröknek XII. kerületi kollégáik segítségével kellett megfékezniük a dulakodót.
Inforádió - Index
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Földen fekvő férfit vertek meg egy...
- Változik a menetrend Baranyában,...
- Gulyás Gergely a nyugdíjakról: túl is...
- Ismét jelvénygyűjtő túrákra invitál a...
- Mankót, járóbotot, s egy tacskót is...
- Találkozóra hívja a fiatal...
- Ismét egy brutálisan hideg éjszaka...
- Orbán Viktor szerint a Fidesz meg...
- Dobozban csempészett majmot találtak...
- Itt az új KRESZ, várják a...

