Erős széllel érkeznek a záporok, zivatarok
2010. szeptember 08. szerda 07:15
Várható időjárás szerda estig:
Szerdán napközben a Dél-Dunántúlon, az Alföldön napos időszakok is lesznek, északon azonban többnyire borult marad az ég. Kezdetben északkeleten, délutántól nyugat felől egyre többfelé várható újabb eső, zápor, főként délen zivatar is lehet. A keleti, délkeleti szél szerdán helyenként megerősödik, átmeneti szélerősödésre zivatarok környezetében is számíthatunk.
A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán többnyire 20 és 25, északon, északkeleten 15 és 19 fok között valószínű.
Az időjárási helyzet Európában:
A kontinens időjárását két nagyméretű légköri képződmény alakítja. Észak- valamint Kelet-Európa felett magasnyomás húzódik. Területén változóan felhős, hűvös az idő, a hőmérséklet csúcsértéke 15 és 20 fok között változik, északkeleten ennél is hidegebb van. Izlandtól a Brit-szigeteken át egészen a Földközi-tenger nyugati medencéjéig ugyanakkor ciklonális mező helyezkedik el. Áramlási rendszerében több fokkal enyhébb, de többnyire nedves levegő halad a szárazföld belseje fölé. Nyugat-Európában többfelé esik az eső, de 20, sőt többfelé 25,a Földközi-tenger menti országokban 30-32 fokig melegszik fel a levegő.
Szerda estig a Kárpát-medence fölé is nedves, de már enyhébb levegő érkezik; többfelé számíthatunk csapadékra, a déli területeken erősödik a nappali felmelegedés.
Forrás: met.hu
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Hatalmas hőmérséklet-különbség...
- Belenézhetünk a Mohácson ötszáz éve...
- Tűz ütött ki egy komlói társasház...
- Nem várható a koronavírus-fertőzések...
- Kamionnal ütközött egy teherautó a...
- Nagyapja zaklatott egy 14 éves...
- Hármas karambolhoz riasztották a...
- Szélvihar, jégeső csaphat le...
- Késő éjszakáig küzdöttek a lángokkal...
- Fiatal rablók terrorizálták a...