Elkészült az Europa Cantat műhelyeinek beosztása
2015. március 19. csütörtök 09:03
Közös munka nyomán - a Zenei Iroda, a nemzetközi Zenei Bizottság és a Regionális Művészeti Tanács közreműködésével - elkészült az EUROPA CANTAT XIX Pécs 2015 nemzetközi kórusfesztivál műhelyeinek beosztása.
Ezzel a mozzanattal immár véglegessé vált, hogy az idei kórusfesztiválon 40 többnapos zenei műhely várja az érdeklődőket. A regisztráció még nem zárult le, hiszen van még olyan műhely, ahova akár egyéni, akár csoportos jelentkezéseket is elfogadnak a szervezők. Ezek listája elérhető a fesztivál hivatalos honlapján (http://ecpecs2015.hu/hu/hirek/75/muhelyek--amelyekre-meg-lehet-jelentkezni).
A fesztivál zenei programját illetően izgalmas fázisába érkezett az egynapos Felfedező műhelyek (http://ecpecs2015.hu/hu/felfedezo-muhelyek) és a Karnagyi és Zeneszerzői Program szervezése (http://ecpecs2015.hu/hu/karnagy-es-zeneszerzo-programszervezése), a honlapunkon folyamatosan jelentetjük meg a részletes programokat leírásokkal, dátumokkal és karnagyi önéletrajzokkal, hogy a bőséges kínálatból így legyen könnyebb a választás.
Az Európai Kóruszene Barátai szervezete kisorsolta azt a két szerencsés fiatalt, akik ingyenes részvételt nyertek a fesztiválra, Esther Wouters Hollandiából, Claudia Grimm Németországból érkezik Pécsre.
A július 24-től augusztus 2-ig zajló EUROPA CANTAT több ezer résztvevővel és inspiráló hangulatával az idei év egyik legszebb hazai kulturális rendezvényének ígérkezik.
Forrás: EUROPA CANTAT Pécs 2015 Nonprofit Kft.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csodás, napsütéses, meleg napunk lesz...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Íme, az új Zsolnay-vezér: portréinterjú
- A magyar írásbelikkel kezdődnek...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Buszokat, teherautókat ellenőriznek a...
- A világon csak a Mecsekben...
- Egy hónapja hiába keresnek egy 11...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...
- Nagyon pörgött a Baranya bisztró,...

