Egy pécsi telepről loptak volna - de ez csak a jéghegy csúcsa
2011. április 07. csütörtök 16:25
Szerdán este egy cég biztonsági őre telefonon tett bejelentést, hogy az általa őrzött telephelyre bejutott két férfi. A Gyárvárosi Rendőrőrs járőrei a helyszínen elfogták mindkettőt - mint kiderült, színesfémet akartak lopni onnan.
Az elkövetők a telephelyen lévő épület bukóablakát is betörték. Meglátva a közeledő rendőrautót, az épület mögötti füves területre bújtak el, de a gyárvárosi rendőrök megtalálták őket. Kiderült, hogy néhány órával korábban a testvérpár egy másik helyről is színesfémet akart lopni, de a riasztó megszólalt, így onnan sem tudtak eltulajdonítani semmit.
A 23 éves férfi szerda este gyanúsítotti kihallgatása során elismerte a fenti bűncselekmények elkövetését. 11 éves testvérét ma hallgatták meg törvényes képviselője jelenlétében, a fiú is vallomást tett. Bátyja a mai napon a nyomozóknak további bűncselekmények elkövetését ismerte be, így jelenleg 3 rendbeli lopás vétség kísérlete, 1 rendbeli betöréses lopás bűntette elkövetésével, valamint kiskorú veszélyeztetésével gyanúsítják.
Az ügyben tovább folyik a nyomozás.
EQM/BMRFK
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Nem drónok miatt kaptak éles...
- Pécsi áruházban is dedikált a magát...
- Juhász Dorka olasz bajnok lett a...
- A PTE klinikáján végeztek először...
- Pénteken lesz a virágvásár a Kossuth...
- Több százan vettek részt a Pécs és...
- Még el sem indult, máris késik egy...
- A világon csak a Mecsekben...
- Pécsett rabolt három fiatal, Mohácson...
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...