Egy baranyai településen is elmarad az időközi választás
2023. május 26. péntek 10:32

Nyolc településen marad el a már kitűzött időközi választás a pénteken hatályba lépett törvény alapján - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) a honlapján.
Azt írták: megjelent a Magyar Közlönyben a választási eljárási szabályoknak az elektronikus ügyintézéssel összefüggő módosításáról szóló törvény, amelynek pénteken hatályba lépett rendelkezései értelmében a következő általános önkormányzati választásokig nem tartható helyi önkormányzati és nemzetiségi önkormányzati választás.
Ennek megfelelően elmaradnak azok az időközi önkormányzati választások, amelyeknél a törvény hatálybalépését megelőzően a kampányidőszak még nem kezdődött el - tették hozzá.
Az NVI összesítése szerint a módosítás miatt elmarad az időközi választás a Baranya vármegyei Tarróson (itt egyéni listás képviselőt választottak volna), a főváros XII. kerületében (itt egyéni választókerületi képviselőt választottak volna), a Somogy vármegyei Somogysámson településen, ahol polgármestert választottak volna, a Heves vármegyei Mátraszentimrén, ahol polgármestert és egyéni listás képviselőket választottak volna.
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Füzérradványon is elmarad a választás, ahol polgármester- és egyéni listás képviselő-választást tartottak volna és a Tolna vármegyei Csikóstöttösön, ahol polgármestert választottak volna.
A törvénymódosítás miatt két településen - a Tolna vármegyei Dombóváron és a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Sárospatakon - a roma települési nemzetiségi képviselő választását nem tartják meg.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Jégeső, felhőszakadás csaphat le...
- Csütörtökön ismét féláron fagyizhat...
- Újra Mohács lesz a halétkek fővárosa,...
- Huszonhat határsértőt tartóztattak...
- Hatalmas balhé volt Pécsett:...
- Hétfőtől már naponta utazhatunk...
- Áldozatot követel a mohácsi híd...
- Csapadékkal kezdődik a hét, aztán...
- Mutatjuk, hol bukkannak fel biztosan...
- Nálunk a legolcsóbb a gáz és az áram...