Délig korlátozások a Pécs-Budapest vasútvonalon

2011. július 25. hétfő 09:27

Továbbra is korlátozásokra kell számítani a Budapest-Pécs vasútvonalon, várhatóan hétfő délig Szakály-Hőgyész és Kurd között vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat - közölte a Mávinform az MTI-vel.

Mint tegnap megírtuk, a vasárnap esti viharban a hömpölygő esővíz a Kurd és Döbrököz közötti szakaszon csaknem 300 méter hosszan nagy mennyiségű hordalékot és gallyakat hordott a vasúti pályára. Nem sokkal később Szakály-Hőgyész és Kurd között is átfolyásokat észleltek.
   
A biztonságos vasúti közlekedés érdekében Szakály-Hőgyész és Dombóvár között szüneteltették a vasúti közlekedést. A szakemberek éjszaka is folytatták a kárelhárítás, hétfő délelőtt Szakály-Hőgyész és Kurd között kell korlátozásokra számítani a vonatközlekedésben.
   
A közlemény szerint a vasúttársaság folyamatosan, nagy erőkkel dolgozik a vihar okozta károk elhárításán, a végleges helyreállítást a hétfő déli órákra ígérik. A MÁV-START Zrt. utasai addig a Budapest és Pécs között közlekedő InterCity járatokat hely- és pótjegy megváltása nélkül vehetik igénybe.