Címzetes főiskolai tanári címben részesült Hoppál
2015. január 28. szerda 17:19

Címzetes főiskolai tanári címet adományozott Dr. Hoppál Péter államtitkárnak a Károli Gáspár Református Egyetem.
Címzetes főiskolai tanári címet adományozott Dr. Hoppál Péter Pécs-Komló országgyűlési képviselőjének, kultúráért felelős államtitkárnak a Károli Gáspár Református Egyetem Szenátusa. A Szenátus a Tanítóképző Főiskolai Kar javaslatára ítélte meg a címet, melyet Dr. Balla Péter, az egyetem rektora ünnepi szenátusi ülésen adott át január 28-án, szerdán.
Dr. Balla Péter rektor méltatta Dr. Hoppál Péter oktatói szakmai tevékenységét, amellyel tudományos, művészeti és képzési területen az alapítástól fogva támogatta a Károli Gáspár Református Egyetem és a Tanítóképző Főiskolai Kar munkáját. Balla Péter laudációjában kiemelte Hoppál Péternek a történelmi református kollégiumi egyházzenei hagyományok fel- és újraelevenítőjeként végzett kultúrateremtő, értékőrző kórusvezetői és egyházzenei tevékenységét.
Dr. Hoppál Péter államtitkár az egyetemi szenátus előtt mondott köszönetében felidézte a tanítóképző karon végzett korábbi oktatói munkáját. Hangsúlyozta, hogy a Károli Gáspár Református Egyetem tevékenysége példaértékű az ország felsőoktatásának életében. Reményét fejezte ki, hogy az egyetem a továbbiakban is színvonalasan és növekvő hallgatószámmal járul hozzá a magyar protestáns értelmiség képzéséhez.
Forrás: Kultúráért Felelős Államtitkárság - Fotók: Csákvári Zsigmond
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Mesés vagyont ér ez az öt szám -...
- Jön a pécsi buszos sztrájk: ezek a...
- Felhőszakadás, jégeső, szélvihar is...
- Jövő héttől drágábban buszozhatunk...
- Mohács lesz a díszvendég a...
- Több száz programmal várják a...
- Nagyon káros, ezért ne etessük a...
- Szili Katalin a kollektív jogok...
- Durva zivatarok csaphatnak le...
- Orbán Viktor: fölényes és elsöprő...