A városvezetés a Pécsi Újságban megjelent Kis Varga-nyilatkozatról
2011. szeptember 12. hétfő 17:26
A pécsi polgármesteri kabinetiroda sajtóközleményben reagált a hétfőn a Pécsi Újságban megjelent, a helyi pénz kidolgozásáról és bevezetéséről, illetve annak szándékáról szóló Kis Varga István-féle nyilatkozatra. (A cikket lásd kapcsolódó írásaink között jobbra - a szerk.)
"Nincs városvezetői szándék a helyi pénzről
A városvezetés határozott szándéka, hogy különböző eszközökkel lehetővé tegye a helyi gazdaság fejlődését és fejlesztését. Ezt elsősorban a partneri kapcsolatok kiépítésében, közös cégek, gazdasági társaságok létrehozásában, illetve a különböző engedélyek kiállításában látjuk teljesíthetőnek és gyakoroljuk is, mint például a régió legnagyobb Ipari Parkja esetében is, amely a város és egy osztrák cég közös tulajdona.
A pécsi városvezetés tehát mindenben partner és minden irányban nyitott, ha arról van szó, hogy Pécs gazdasági élete fejlődjön és támogat minden olyan kezdeményezést, amelynek pozitív következményei vannak a helyi vállalkozások esetében, ösztönzik a helyi gazdaságot, de álláspontunk szerint Kis Varga István, a Pécs-Baranyai Origó-Ház elnökének nyilatkozata a Pécsi Tüke „pénzről" némileg elhamarkodott volt. Nem zárjuk ennek az alternatívának a lehetőségét, de úgy látjuk, hogy a jelenlegi igen komoly válság idején ennek az ötletnek a realitása igen csekély, gyakorlati megvalósítása és működése pedig lehetetlen.
Ennek ellenére elismerés és köszönet illeti a Pécs-Baranyai Origó Ház elnökét, amiért erőfeszítéseket tesz és „alternatív módszereket" próbál kidolgozni a helyi gazdaság élénkítésére.
Polgármesteri Kabinetiroda
Pécs, 2011-09-12"
Facebook box
Megosztás
Kapcsolódó írások
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csípős éjszaka után zivatarok...
- Megérkeztek az ötös lottó...
- Ennyi volt: leállnak a pogányi...
- Alapításuk 150. évfordulóját...
- Volt egyszer egy Tejbisztró:...
- Baranyában is készülnek a nemzeti...
- Már több mint félmillióan küldték...
- Megható levelet írt egy pécsi szülő a...
- Több mint másfél hónapja hiába...
- Megdőlt egy szakállas országos...