A sürgősségi betegellátás aktualitásairól tanácskoznak Pécsen
2023. szeptember 27. szerda 13:12

A sürgősségi betegellátásban megjelenő új technológiákról tanácskoznak magyar és külföldi szakemberek a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) pénteken és szombaton - közölte a baranyai felsőoktatási intézmény az MTI-vel.
A Pécsi sürgősségi napok elnevezésű, az intézmény egészségtudományi kara által 17. alkalommal megrendezett szakmai eseményen olyan új technológiákat mutatnak be, amelyek a beteg állapotának pontosabb, megbízhatóbb monitorozását teszik lehetővé, akár távolról is.
Emellett azt is bemutatják az érdeklődőknek, hogy például a mesterséges intelligencia miként tudja segíteni a betegellátás során meghozott szakmai döntéseket.
A rendezvényre Németországból, Lengyelországból, Szerbiából és Szlovéniából is érkeznek szakemberek, előadók, hogy körbejárják a szimulációs képzés jelenlegi és jövőbeni lehetőségeit.
Az idén külön workshopban lesz mód arra, hogy a résztvevők interaktív csoportmunkában gyakorolják a szakmai kommunikáció nehéz helyzeteit, hogy a mindennapi munka során és krízishelyzetekben ne kövessenek el hibákat - olvasható a PTE közleményében.
MTI
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- A pécsi vásárban néha átok is jár a...
- Bent égett a lángoló házában egy...
- Helyi járatú busszal ütközött egy...
- Rengeteg drogot találtak egy férfi...
- Titkos szavazáson döntött a PTE...
- Aranybevonatú, személyre szabott...
- Kelenföldre érkeznek, s onnan is...
- Országos véradónapot hirdet a...
- Új mentőautókat vásárol az Országos...
- Újabb két drogdílert vontak ki a...