A pécsi polgármesteri kabinet félresikerültnek tartja a Selfie-t
2014. december 22. hétfő 12:54

Üdvözli, hogy nem vetítik az iskolákban a szerintük félresikerült rendőr-videókat - írja a Polgármesteri Kabinetiroda a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében hétfőn.
"Álláspontunk szerint helytelen lett volna vetíteni a pécsi középiskolákban azokat a rendőr-videókat, amelyek az áldozatokat teszik felelőssé a velük szemben elkövetett erőszakért, miközben az erőszaktevőkről szót sem ejtenek.
Üdvözöljük és megnyugtatónak tartjuk Pintér Sándor belügyminiszter vasárnapi bejelentését - amelyet Páva Zsolt polgármesternek írt levelében is megerősített -, miszerint nem vetítik a középiskolákban az elképesztően rosszul sikerült, az elkövető helyett az áldozatot hibáztató és felelőssé tevő rendőr-videókat, vagyis a „Selfie" című kisfilmeket.
Mint ahogy azt Székely László ombudsman állásfoglalása is megállapítja - nem beszélve számos szakmai szervezet és a nők véleményéről - „a rendőrségnek el kell kerülnie az áldozatok hibáztatását, hangsúlyosabbá kell tennie érdekeik, méltóságuk védelmét és ezzel párhuzamosan az elkövetők vitathatatlan, megoszthatatlan felelősségét a bűnmegelőzést szolgáló tevékenységében".
Az alapvető jogok biztosa szerint a körültekintő eljárásra azért van szükség, hogy „a prevenció ne erősítse az áldozatokkal szembeni esetleges előítéleteket, és a valódi problémákra irányítsa a közvélemény figyelmét".
Messzemenően egyetértünk az ombudsmani állásfoglalással is. Úgy véljük, a nőkkel, illetve az áldozatokkal szemben méltatlan az a fajta megközelítés, amely az említett filmekben látható."
Forrás: Polgármesteri Kabinetiroda
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Csodás, napsütéses, meleg napunk lesz...
- A világon csak a Mecsekben...
- Késve indul Pécsre a fővárosból egy...
- A magyar írásbelikkel kezdődnek...
- Buszokat, teherautókat ellenőriznek a...
- Gyalogos zarándoklatra hívja a...
- Orbán Viktor: Magyarország nem enged...
- Faggyal, havazással és széllel...
- Ilyen volt az 1986-os május elseje...
- Elsöprő a plusz kéthavi nyugdíj és a...

