A Kovács Béla Általános Iskola nyerte meg az ivókutat
2015. március 27. péntek 13:26

Véget ért a víz hete, több mint ötszáz kisdiák ismerkedett az elmúlt napokban Pécsett a vízszolgáltatás és szennyvízkezelés ritkán látott hátterével, érdekességeivel.
A Tettye Forrásház Zrt. a víz világnapja tiszteletére a pécsi szennyvíztelepet és interaktív bemutatótermét, a Damjanich Vízkincstárat nyitotta meg az érdeklődő iskolások előtt. A látogatásra sokan előre felkészültek tanáraik segítségével, és sorra szegezték kérdéseiket a szakembereknek.
A jeles napot köszöntve a Balokány-ligetben is zajlottak programok az Ökováros-Ökorégió Alapítvánnyal, amelyek részeként több mint száz egyedi, a tavat mécsesekkel megvilágító tutajt bocsátottak vízre a gyerekek.
A tutajépítő versenyt a Mecsekaljai Általános Iskola Kovács Béla Általános Iskolája nyerte. Az iskolások aktivitását a Tettye Forrásház Zrt. értékes jutalommal ösztönözte, munkájuk elismeréseként az intézmény egy ivókúttal gazdagodik, így a diákok számára még könnyebben, kulturált körülmények közt lesz mindig elérhető az egészséges ivóvíz.
Forrás: Tettye Forrásház Zrt.
Facebook box
Megosztás
Mások most ezeket a cikkeket olvassák
- Változás előtt: csütörtökön végre...
- Akár Pogányból is elrepülhetünk a...
- Elrajtolt a Mecsek-rali, a Pécs...
- Újabb tíz százalékkal nő a...
- Brutális gyilkosság Pécsett:...
- Kitereli a településekről a...
- Orbán Viktor ismertette a nemzeti...
- A fenyőárusoknál is akcióznak a NAV...
- Jó, ha tudjuk: így etessük télen az...
- Harmadszor is elkapták az ittasan,...

